четвер, 26 грудня 2013 р.

НЕ ЗГАЯТИ ЧАСУ. ЯКЩО ДИТИНА ВІДСТАЄ В РОЗВИТКУ, НЕГАЙНО ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ФАХІВЦІВ

Батьки, як це не здасться дивним, нерідко пізніше за інших помічають відхилення в поведінці своєї дитини. Адже мати і батько, як правило, бачать свою дитину щодня і не завжди реагують на її поведінкові системні порушення. Вони звикають до причуд та індивідуальних особливостей свого чада. Найчастіше першими відхилення помічають близькі родичі або друзі. Саме вони, спостерігаючи динаміку розвитку дитини з боку, часто першими звертають увагу батьків на якісь нюанси поведінки.
Звичайно, батькам не хочеться вірити в те, що з їх дитиною щось не так. Проте якщо виникають сумніви, щоб зрозуміти, що насправді відбувається, слід звернутися до професіоналів. Краще перестрахуватися, ніж згаяти дорогоцінний час,

пʼятниця, 19 липня 2013 р.

Етапи прийняття інвалідності. Спіраль професора Е.Шухард

Спіраль професора Е. Шухардт

Проаналізувавши більше тисячі доль людей з інвалідністю, у тому числі власну, Еріка Шухардт, науковець з Німеччини, змоделювала певний стереотип розвитку самосвідомості і психіки людини, що отримла інвалідність. Модель проста і наочна, корисна не тільки самим людям з інвалідністю, та їх близьким, а й фахівцям. Доповнюю спіраль рекомендаціями для близького оточення і фахівців. 

пʼятниця, 12 липня 2013 р.

Співзалежність у фахівців і консультантів.

З досвіду роботи груп Ал-Анон, а також їх матеріали. Дуже актуально для всіх напрямів професійної соціальної роботи.
Автор: Мері М. Мерк, магістр педагогіки.


Далі (рос. мова)




пʼятниця, 14 червня 2013 р.

Інструкція для фахівців соціальної роботи щодо надання соціальних послуг дітям та молоді з функціональними обмеженнями, їх сім’ям



І. Питання, що мають бути з’ясованими:
  1. Чи оформлена інвалідність, опікунство (за необхідністю)?
  2. Чи отримують пенсію за інвалідністю?
  3. Чи має індивідуальну програму реабілітації інваліда?
  4. Чи стоїть на обліку у лікаря, отримує необхідне лікування і ліки?
  5. Чи стоять на обліку з отримання путівки на санаторно-курортне лікування для дитини-інваліда/ дорослого з інвалідністю?
  6. Чи забезпечена дитина/ дорослий з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації (коляска, ходуни, слуховий апарат, тростина, пандус в під’їзді тощо).

середа, 8 травня 2013 р.

"Програма Т4- Акція - смерть з жалю» в Третьому рейху



Коли я вперше дізналася про програми гітлерівської Німеччини зі знищення людей з інвалідністю «Т4», я була вражена. Вражена від масштабності, від схвалення тодішнього суспільства Німеччини, від замовчування в  засобах масової інформації про ті події.

вівторок, 30 квітня 2013 р.

5 травня - день протидії дискримінації людей з інвалідністю



Щороку в світі відзначається цей день. Дискримінація може бути прихованою, позитивною. Але щоб її уникати кожна людина має навчитися поважати себе і іншу людину. Цей день є гарною нагодою ще раз розяснити які труднощі в інтеграції виникають у людей з інвалідністю. Ми, соціальні працівники, розуміємо важливість ознайомлення дітей та молоді з інвалідністю розумінню свої прав. Ми використовуємо різні форми і методи. Деякі з них представлені в цій статті. В 2008 році ми вперше провели правову вікторину, в 2010, 2011 роках виставку малюнків.

понеділок, 1 квітня 2013 р.

Чому не відбувається партнерство?

Питання риторичне. Нам навіюють: "Де два українці, там три гетьмани", мовляв, менталітет. Дуже зручно. Не вміємо і не хочемо співпрацювати, бути членами команди - і ніякої відповідальності  - винуватий менталітет, нація.  Все.

понеділок, 18 березня 2013 р.

Мотиви спеціалістів соціальної сфери

В нашій країні мало досліджень на тему мотивів людей, що працюють в соціальній сфері. Це стосується не тільки представників  державних організацій, а й представників недержавного сектору. Від мотивів залежить не тільки процес і результат роботи, але і фінал для самого соціального працівника.

четвер, 7 березня 2013 р.

І знову про стереотипи - інтерв`ю для "Укрінформ"


Нещодавно на просторах інтернету з`явилося інтерв`ю Лариси Іванівни Остролуцької щодо подолання стереотипів у соціальній роботі  для медіаресурсу "Укрінформ".

Репост під катом (рос.мова).

середа, 6 березня 2013 р.

пʼятниця, 15 лютого 2013 р.

Обережно, маніпуляції!!!

В цій статті я не буду розглядати види маніпуляцій та маніпуляторів, їх причини. Я проаналізую ті прийоми, які використовують люди  на темі інвалідності з метою досягання особистих цілей.


пʼятниця, 11 січня 2013 р.

Як корабель назвеш, так він і попливе.(Частина 1. Лірична.)


Нещодавно прочитала дослідження вчених про вплив слів на життя людини. Замислилась,як це діє в моєму професійному житті.Які слова вживають професіонали і звичайні люди відносно людей з інвалідністю? Як це може впливати на наше життя?

Науковці:
В наукових статтях українських вчених  ХХІ століття можна зустріти такі висловлювання відносно інвалідності:  «особи з функціональними обмеженнями здоров’я», «особи марковані хворобою», 

четвер, 10 січня 2013 р.

Буває чую: "Мій синочок - даунятко" (Частина 2. Конкретна.)

Продовження (Початок статті Частина 1.)

Так, це терміни  які навіть мами дітей з інвалідністю, часто-густо не помічаючи навіть, вживають в своєму мовленні. Якщо Ви за якісне життя дітей, молоді, людей з інвалідністю в Україні, почніть  вживати слова на рівні гідності кожної людини. Якщо Ви є людиною з інвалідністю не дозволяйте себе ображати, навіть, на рівні слів. Вчіть інших як правильно висловлюватись.
Отже, помилкова термінологія, слова та словосполучення відносно інвалідності в сучасній Україні: