пʼятниця, 28 серпня 2015 р.

Як відрізнити «організацію-грантоїда» від здорової працюючої громадської організації

Як розібратися в якості діяльності громадської організації? Організація дійсно займається статутною діяльністю чи "реалізує" гранти, як засіб заробляння на життя? Отож, організація-грантоїд і працююча організація:

субота, 22 серпня 2015 р.

І Кінофестиваль з проблем інвалідності «Кіно без бар’єрів». 2007

Звіт про проведення
І Кінофестивалю з проблем людей з функціональними обмеженнями
  «Кіно без бар’єрів»

На виконання наказу КМЦСССДМ від 17.09.2007 року № 374  «Про проведення соціокультурного заходу «І Кінофестиваль з проблем інвалідності «Кіно без бар’єрів»» 12-13 жовтня 2007 року в кінотеатрі «Жовтень» (вул. Констянтинівська, 26) відбувся І Кінофестиваль з проблем інвалідності «Кіно без бар’єрів».  
Організатори фестивалю: Київський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Благодійний фонд “Музика дітям”.
Партнери: Національна спілка кінематографістів України, Центр реабілітації «АРИС» м.Києва, Всеукраїнське громадське соціально-політичне об’єднання “Національна Асамблея інвалідів України”, Спілка громадських організацій інвалідів м. Києва, Регіональна громадська організація інвалідів “Перспектива” (м.Москва, Росія), кінотеатр «Жовтень».
Медичне забезпечення заходу: медична служба «Борис».
      Мета заходу: силою мистецтва привернути увагу суспільства до проблем, з якими зустрічаються люди з ф/о, показати їх багатий потенціал, спектр можливостей і різноманітність граней  їх життя.

пʼятниця, 21 серпня 2015 р.

Ходотон на вул.Хрещатик за соціальною акцією «Місто, де зручно всім»


ЗВІТ

про проведення Ходотону на вул.Хрещатик
за соціальною акцією «Місто, де зручно всім»
13 травня 2006 року

 

            На виконання Розпорядження КМДА № 781 від 19.04.2006 р. «Про відзначення Міжнародного дня сім’ї», наказу КМЦСССДМ від 06.05.2006 Р. № 264 «Про реалізацію заходів до Дня сім’ї в територіальній громаді м. Києва «За добробут київськиї родин», наказу КМЦССМ № 430 від 6 липня 2005 року «Про хід реалізації міської соціальної акції «Місто, де зручно всім» в 2005 році»  було організовано 13 травня 2006 року на вул.Хрещатик з 11.00-14.00 Ходотон осіб з функціональними обмеженнями. 

Програмою заходу було: ходотон, організація спортивних змагань для дітей та молоді, що користуються інвалідним візком «Старти надій», організовано роботу інформаційного намету про надання соціальних послуг сім’ям, що виховують дітей та молодь з ф/о «Київська громада - проти дискримінації дітей та молоді з ф/о», презентацію подолання архітектурних перешкод осібами, що користуються інвалідним візком, участь представників громадських організацій інвалідів та творчообдарованих дітей та молоді з ф/о (учасників 14 фестивалю творчості «Повір у себе») в концертно-інформаційній програмі.

Тренінг для спеціалістів з супроводу в аеропорту "Бориспіль", 2006 рік

З досвіду роботи.
Перші два навчання спеціалістів з супроводу (чергових аеровокзалу) Міжнародного аеропорту "Бориспіль"  проводив КМЦСССДМ (2006, 2009). Для  аеропорту в м. Сімферополь - Державного підприємства ТОВ „Кримавісервіс ЛТД”-  в 2009 році.
Чому ми почали цю роботу? Тому що мали гарні, відпрацьовані програми підготовки волонтерів з супроводу осіб з інвалідністю різних нозологій (за допомогою тренерів із партнерських громадських чи державних організацій). Тому що спеціалістам аеропорту відмовили всі в цій роботі: і громадські організації і державні. Сказали, що цим не займаються. І ще тому що ми розуміли, що важливо щоб наші люди з інвалідністю могли користуватися аеропортом і мандрувати. І акцію таку проводили з 2004 року - "Місто, де зручно всім". А ще - аеропорт міг втратити статус міжнародного, так як є умова: аеропорт має бути доступним для різних пасажирів, а для пасажирів з інвалідністю має бути підготовлена команда спеціалістів з супроводу. І термін збігав.

четвер, 20 серпня 2015 р.

Звіт про проведення заочної правової вікторини „ Мої права в моєму місті”, 2008 рік

Законами України „Про освіту”, „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” інвалідам з дитинства гарантовано створення необхідних умов, які обіцяють вести повноцінний спосіб життя згідно з особистісними здібностями і можливостями. І сьогодні я б хотіла підняти питання обізнаності самих дітей та молоді з функціональними обмеженнями своїми правами та обов’язками.
Досвід дальнього зарубіжжя свідчить про виникнення руху інвалідів за відстоювання своїх прав в другій половині 20 століття. Вслід за рухом виникли громадські організації, які лобіювали зміни законодавства і ситуації в цілому.

Звіт про участь у міжнародному науковому семінарі “Можливості виховання та навчання сліпоглухих”

Все залишається без змін для дітей сліпоглухих. Але все ж таки ми намагались. Переадресували запит до Інституту корекційної педагогіки Національного педагогічного університету імені Михайла Драгоманова. Ще цікаво, що в міський програмі "Освіта" було заплановано в 2002 році створення для цих дітей навчальних класів. Все. Публікую звіт про семінар. До цього проекту ми  не мали жодного відношення. Надали безкоштовно приміщення і запросили своїх спеціалістів на участь. Але ж... так працюють наші ГО на гранти. Грант закінчився - і все. Отже, звіт (без змін. тому термінологія трохи застаріла, але це вже  історія):
21-22 січня 2004 року відбувся міжнародний науковитй семінар “Можливості навчання та виховання сліпоглухих”, яку проводили євангельська спеціальна початкова школа-інтернат для сліпоглухих дітей Червеніца, Словацької республіки, Словацька спілка сліпоглухих м. Прешова, Словацької республіки та дитячого благодійного фонду “Паростки” м. Київ, Україна. Цей семінар був частиною проекту “Partnership for enhancement of services for deafblind population in Ukraine” (Партнерство заради розвитку сервісу сліпоглухих осіб в Україна) за фінансової підтримки Європейської комісії з фонду Tacis Cross-Border Co-operation Micro Project Facility.
Міжнародний семінар відбувся в приміщенні ССС “Соціально-реабілітаційного центру для дітей та молоді з функціональними обмеженнями “Подолання” Солом’янської районної у м.Києві соціальної служби для молоді за адресою: м.Київ, вул.Галана, 2.


Звіт про проведення Першого міського форуму батьків, що виховують дитину з інтелектуальною недостатністю. 2004 рік

Публікую, бо в нашій державі є люди, яким дуже зручно за допомогою маніпуляцій говорити що тільки вони працюють з конкретною категорією. І чому такий звіт знайшла в архіві? Ще КЦССМ фінансував з 1997 по 2005 роки їх програми. І ні слова про це. Не дивуюсь, що  наш перший директор (який після автоаварії має ментальні порушення) з дошки пошани вже знятий. Таке буває. Але дивно для громадської організації захисту прав і інтересів. Хоча особисто для мене перелічені вчинки  говорить самі за себе. 


       Згідно проголошеного в Україні Року сім’ї та відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 р. № 619-р “Про затвердження Концепції соціальної адаптації осіб з розумовою відсталістю” Київський міський центр соціальних служб для молоді виконавчий орган Київської міської ради  за ініціативи батьків громадських організацій: БТ “Джерела” та Спеціальна Олімпіада України було проведено Перший міський форум батьків, що виховують дитину з інтелектуальною недостатністю. Захід відбувся: 27 жовтня 2004 року з 17.00-19.00 в Київському міському будинку вчителя, вул. Володимирська,57.
Мета форуму: презентація моделі комплексної соціальної, соціально-реабілітаційної роботи з дітьми та молоддю з інтелектуальною недостатністю, просвітництво батьків та активізація об’єднання зусиль батьків для ефективного вирішення проблем осіб із інтелектуальною недостатністю в ході проведення форуму було досягнуто.

Архів. Творчий звіт інтегрованої оздоровчої зміни - останньої по суті, 2007 рік

2007 рік. Це вже останні зміни. За багаточисленими заявами спеціалістів, які ніколи не працювали з дітьми з інвалідністю, об'єднали різні категорії дітей в одну зміну. Я і колеги напрямку були проти таких експериментів (хто нас слухав? в нашій країні хіба прийнято слухати фахівців?), т.я. діти в сім'ях зі складними життєвими обставинами дуже складні. З ними має бути проведена ретельна реабілітаційна робота і вона відрізняється від реабілітації наших дітей з інвалідністю. Архітектура табору була не дуже зручною, але ліс і природа. І головне атмосфера і відпочинок. Все ж таки наші традиційні  інтегровані зміни завершили своє існування з цим табором. Керівником напрямку була Новік Л.Ф. - директор ЦСПРДМФО Дарницького району міста Києва. Звіт від неї (без змін).

Архів. Інтегроване оздоровлення "Разом заради розвитку", ІІІ зміна 2003 рік

Пам'ятаю, що важкуватою була зміна.  Все літо ЦССМ організовували різні табори для різної категорії дітей та молоді. І вже на цю зміну знайти достойних волонтерів (волонтер міг їхати тільки один раз за літо) було складно. Але молодий  соціальний педагог Лисенний  Егор з покладеним на нього відповідальним завданням впорався). Звіт  від Егора без змін. Таке воно життя). Перші абзаци можна не читати, вони однакові (бо цілі і завдання залишалися однаковими для різних учасників).
Творчий звіт
за ІII спеціальну літню оздоровчу зміну
в ОЗК “Берегиня” з 18 липня  по 31 липня 2003

Позитивні сторони.
Оздоровча зміна в ОК “Берегиня” почалася 18 липня в ОЗК “Берегиня”, за адресою м. Київ, вул. Юнкерові 20.

Архів. Інтегроване оздоровлення "Разом заради розвитку", ІІ зміна 2003 рік

Не можу не опублікувати. Оздоровлення йшло все літо. Пам'ятаю, що табір потрібно було знайти (ще не було тендерів). Щоб керівництво погодилось взяти наших дітей. Скільки разів ці бесіди з директорами були напруженими... Нас боялись. Оздоровчий комплекс "Берегиня" за своїм призначенням був профілакторієм. Взимку ми там проводили фестиваль "Повіримо у себе", тому нас знали і погоджувались з нами працювати. Тим паче були ліфти, кімнати на 2-3 особи з "удобствами". 
Творчий звіт
за II спеціальну літню оздоровчу зміну
в ОЗК “Берегиня” з 2 липня  по 15 липня 2003

         Оздоровча зміна в ОК “Берегиня” почалася 2 липня в прекрасному, мальовничому куточку поблизу міста Києва в смт. Пуща – Водиця.
         Організація літнього оздоровлення різних категорій дітей та молоді є одним з пріоритетних напрямків  діяльності системи центрів соціальних служб для молоді. Особливо важливим є оздоровлення дітей та молоді з функціональними обмеженнями, які не оздоровлюються організаціями соціального забезпечення. І тільки за сприяння ЦССМ в ОЗК “Берегиня” можливе оздоровлення таких  дітей та молоді з вадами фізичного та розумового розвитку.

Архів. Літня відпочинкова програма "Давай дружити!"

Ще в 2003 році у нас появилась така інноваційна літня відпочинкова програма "Давай дружити!". Концепцію розробила відомий педагог позашкільної освіти О.А.Немежанська. Ідея табору - літній денний табір на базі ребцентру. Є конкретний термін проведення зміни, учасники, програма з метою і завданнями. Пізніше в Дарницькому, Оболонському,  Святошинському районах ці програми фінансувались (харчування в їдальні). Навіть, Дарницький і Святошинський райони проводили спільно з дитячими поліклініками: зранку діти на прцедурах (ЛФК, масаж, пенки тощо), після обіду творчі і розвиваючі заходи, екскурсії. Програма проходила майже 10 років. На сьогодні трансформувалась в відпочинкові заходи. Але в цьому році був запит від БФ "Даун-синдром" в такій послузі. Представляю звіт Дарницького району міста Києва. Керівник програми - Вощенко-Світлорусова Л.І.

Архів. Творчий звіт інтегрованої оздоровчої зміни в 2005 році

Третій творчий звіт з архіву.  Думаю, що цей досвід має право бути опублікованим. Табір в Пущі-Водиці.
Творчий звіт про
проведення оздоровчої  інтегрованої зміни
“Разом заради розвитку”
з 1.07. по 14.07. 2005
в таборі “Супутник” в Пущі Водиці

             Відповідно до Розпорядження КМДА № 911 від 01.06.05  “Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей та студентів м. Києва у 2005 році”, наказу КМ ЦСССМ № 299 від 5 травня 2005 року “Про основні питання організації центрами соціальних служб для молоді літнього відпочинку та оздоровлення дітей та молоді м. Києва влітку 2005 року” та згідно з наказом № 392 від 29 червня 2005 року “Про затвердження спеціалізованої  соціально – педагогічної програми інтегрованої зміни “Разом заради розвитку” відбулася інтегрована  зміна в таборі “Супутник” в смт Пуща – Водиця.            

Архів. Звіт про проведення інтегрованої оздоровчої зміни в 2003 році

Історія про Берегиню)
Звіт
про проведення І спеціалізованої літньої
оздоровчої зміни “Разом заради розвитку” в ОЗК “Берегиня”
з 16 по 29 червня 2003 року

 Організація літнього оздоровлення різних категорій дітей та молоді є одним з пріоритетних напрямів діяльності системи центрів соціальних служб для молоді. Особливо важливим є оздоровлення дітей та молоді з функціональними обмеженнями, які не оздоровлюється організаціями соціального забезпечення та більшість часу проводять вдома. Табірна зміна є надзвичайно концентрованою за змістом та виховною ефективністю період діяльності дитячого та юнацького тимчасового колективу.    

Архів. Творчий звіт інтегрованого оздоровлення в 2004 році.

фото з фестивалю, але 2004)
Пишу роботу і заглядую в архіви. Вирішила дещо опублікувати. Може хтось наукову роботу буде писати про розвиток соціальної роботи з дітьми та молоддю з інвалідністю в Україні. Звертайтесь. Матеріалів багато. І фото і звітів. Всього. А може комусь наш досвід знадобиться. Не дивлячись, що інтегровані  зміни відбувались з 1997 року по 2007 рік - вони і сьогодні актуальні і потрібні. І сьогодні такі зміни для нашої країни - ноу-хау. Так що звертайтесь.