Якщо вашою спеціалізацією в журналістиці є тема соціального життя суспільства, рано чи пізно Ви отримаєте завдання чи у Вас з`явиться необхідність підготувати матеріал до Міжнародного дня інваліда (3 грудня), чи Міжнародного дня протидії дискримінації людей з інвалідністю (5 травня), або про життя людини з інвалідністю в місті. Дана інструкція допоможе Вам зорієнтуватися і висвітлити зазначену тему професійно і гідно.
пʼятниця, 28 грудня 2012 р.
Про «не ТОК-ШОУ» на темі інвалідності
Рік тому мене запросили взяти участь в телевізійній соціальній програмі, яка позиціонує себе як «не ТОК-ШОУ» на КД ТРК Крім того, що мене без власного погодження (чи хоча б попереднього інформування) поставили за трибуну на цілу годину прямого ефіру, питання, які мені задавили, були пов’язаними з темою інвалідності, але абсолютно не відповідали моїй службовій компетенції і темі обговорення: «Прав дітей з інвалідністю і їх реабілітації».
неділя, 25 листопада 2012 р.
Реабілітаційна культура сім`ї, в якій виховується дитина з інвалідністю.
Багато хто вважає, що
сім’я, в якій виховуються дитина з інвалідністю, є об’єктом соціальної роботи.
Згідно з державною доповіддю «Про стан дітей з інвалідністю в Україні» (2007 рік), вагома частина дітей з інвалідністю проживає в сім’ях – 89%, що на 10% більше, ніж наприкінці минулого століття[1], тобто догляд за дітьми з інвалідністю беруть на себе родини.
Соціальна реабілітація в Україні.
Людина з інвалідністю потребує допомоги й опіки.
Опікуватися, дарувати подарунки, займатися благочинністю приємно і, може бути, навіть вкрай необхідно для людини, яка має реалізувати свій нерозтрачений потенціал турботи, замаскувати відчуття провини тощо. Але питання «Що потрібно самій людині з «особливими потребами»? часто виноситься за дужки.
Держава та інвалідність - історія стосунків.
Поговоримо про державу, її гарантії, обіцянки та реалії у взаєминах з громадянами які мають інвалідність:
субота, 24 листопада 2012 р.
Три міфи про соціальну роботу.
Оригинал зображення взято тут |
Розумінню проблем людей з інвалідністю в Україні заважають міфи, що укорінилися у суспільній свідомості. Термін «міф» вжито у тому розумінні, як він фігурує у соціології та культурології, – як щось узагальнене, значною мірою ілюзорне, уявлення про дійсність, що впливає на масову свідомість і є підґрунтям поведінки окремої особи чи групи людей. Більшість таких уявлень сформувалися за радянських часів і важко піддаються зрушенням через брак інформації, ціннісну кризу (байдужість, жорстокість тощо). У сучасному суспільстві відбувається багато спекуляцій навколо тем інвалідності в цілому, інтеграції людей з інвалідністю у суспільстві та щодо сімей, яких торкнулася проблема інвалідності.
Розглянемо групу міфів, що стосується сутності соціальної роботи з людьми з інвалідністю.
Підписатися на:
Дописи (Atom)